آشنایی با روش "ارسال پست مهمان در وبلاگ های دیگر"، یکی از روش های موثر در بک لینک سازی

آشنایی با روش "ارسال پست مهمان در وبلاگ های دیگر"، یکی از روش های موثر در بک لینک سازی، نوشتن مطلب به عنوان نویسنده مهمان در سایر وبلاگ‌ها هنوز هم یک تاکتیک بسیار مؤثر است. البته در سال 2014 میلادی از گوگل خبر رسید که ایام شکوه و جلال وبلاگ نویسی مهمان به سرآمده، اما این فقط در مورد پست‌های بی‌کیفیت مصداق دارد؛ یعنی همان مطالبی که نویسنده‌های بی‌نام و نشان با پرداخت مبلغی به صاحب وبلاگ و تنها با هدف درج بک لینک خودشان منتشر می‌کنند یا هدفشان فقط بهبود سئو است و بس. انتشار چنین پست‌هایی نقض آشکار قوانین کیفی گوگل مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش بک لینک است.

یکی از بهترین امتیازات وبلاگ نویسی به صورت مهمان، امکان به ثمر نشستن سریع آن به‌محض انتشار بک لینک است. به‌علاوه، برخلاف تبلیغات که عملاً فشار بر مردم برای خرید محصولات و خدمات مختلف محسوب می‌شود، وبلاگ نویسی به عنوان مهمان یکی از استراتژی‌های بازاریابی درون‌گرا (Inbound) است که از محتوایی که به مذاق مخاطب هدف خوش می‌آید در راستای اهداف بازاریابی و فروش استفاده می‌کند؛ بنابراین هنگامی‌که محتوا اثر خود را می‌گذارد و مخاطب بر روی بک لینک شما کلیک می‌کند، احتمال خرید محصول یا حداقل، اشتراک وی در فهرست ایمیل مارکتینگ شما به‌مراتب بیشتر خواهد بود. در نتیجه، شما علاوه بر خرید بک لینک، می توانید از روش وبلاگ نویسی به عنوان مهمان نیز استفاده کنید. اما برای شروع وبلاگ نویسی به عنوان مهمان و کسب نتایج مطلوب چه باید کرد؟ به این منظور به نکات زیر توجه کنید:

  • وبلاگ‌های حوزه فعالیت خودتان که نویسنده مهمان می‌پذیرند را با جستجو در گوگل پیدا کنید.
  • ترجیحاً به دنبال وب‌سایت‌هایی باشید که Domain Authority آن‌ها بیشتر از 30 باشد و اجازه درج لینک‌های فالو با انکرتکست در متن محتوا را می‌دهند.
  • به تعداد دفعات به اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی و تعداد کامنت های کاربران وب‌سایت موردنظر توجه کنید.
  • چنانچه سایتی وجود دارد که خوانندگان فعال و دنبال کنندگان زیادی در شبکه‌های اجتماعی دارد، اما لینک‌هایش نوفالو است، از نوشتن مطلب برای آن چشم‌پوشی نکنید؛ چرا که حتی اگر بک‌لینک‌های آن ازنظر سئو ارزشی نداشته باشد، اما حداقل خود و وب‌سایتتان را معروف‌تر خواهید کرد.
  • با ارائه نمونه کار، ساختار محتوا و اثبات توانایی و جدیت خود در قالب یک متن مختصر و مفید، صاحب وب‌سایت را متقاعد کنید.