آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران

از گذشته تا به امروز انسان ها علاقه ی زیادی به پیش بینی آینده داشته و دارند ولی امروز نیاز های انسان قرن ۲۱ کمی پیچیده تر شده. شاید آینده مالی و بیزینسی بهتری داشته باشیم .

آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران

آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران

بدیهی است که انسان ذاتا موجودی اجتماعی است و این اجتماعی بودن  تاثیر به سزایی از رفتار انسان چه در بازار سنتی و چه در بازار دیجیتال دارد .دلیل اصلی این اتفاق اعتماد انسان به انتخاب هم نوعانش است.

چند روشی که باعث اعتماد مشتریان در دیجیتال مارکتینگ می شود.

سرویس اینستاگرام شاپینگ

اگر نمیخواهید اینستاگرام شما فقط نقش برندسازی شما را  ایفا کند همین امروز سیستم شاپ اینستاگرام خود را فعال کنید. برای این کار حتما باید اینستاگرام شما به سایتتان متصل باشد. اگر سایت ندارید همین امروز اقدام به طراحی سایت کنید.

داستان تعریف کنید

دیدن لحظاتی از تجربه شخصی و سناریوهایی از زندگی واقعی، به اشتراک گذاشتن محتوای جذاب، غیرمتعارف، تکان‌دهنده یا دارای باراحساسی می تواند مشتری را به مشارکت و همراهی با برند شما وادارد. نایک از طریق داستان ‌گویی، محصولاتش را به شکل فوق ‌العاده‌ ای تبلیغ کرده است. این برند پس از آن، ویدئوهایش را از طریق رسانه‌های اجتماعی منتشر کرد و داستان‌ های فروتنانه و قدرت ‌بخشی از افراد ناشناس، ورزشکاران و سلبریتی ها را ارائه کرد.

پادکست

طبق تحقیقات چهل درصد شنوندگان پادکست به معرفی گوینده اعتماد میکنند . پس این فرصت خوب برای برند سازی ارزشمند را از دست ندهید. البته سعی کنید مشهور ترین پادکست های ایران را شناسایی کنید و تا حد امکان موضوع پادکست را به موضوع تبلیغ ارتباط دهید.

اینفلوئنسر واقعیامروزه دیگر هر کس که فالوئر بالا دارد اینفلوئنسر نمی باشد. همان طور که از معنی اینفلوئنسر مشخص است که اینفلوئنسر کسی است که تاثیر گذار باشد. گول فالوور های بالا را نخورید و بیشتر به تاثیر گذاری آن تبلیغ گیرنده توجه کنید.

محتوای تعاملی

اگر دنبال این هستید که ذهن مردم را درگیر برند خود کنید وقت آن رسیده که گاهی مخاطب را سرگرم کنید  برای مثال در سایت خود کوییز بسازید یا گیمیفیکیشن بسازید و جایزه تعیین کنید. یادتان باشد محتوای تعاملی نیازمند شناسایی رفتار مصرف کننده است.

پس در ساخت محتوای تعاملی از کسی تقلید نادرست نکنید.

هوش مصنوعی بهترین سرمایه گذاری

هوش منصوعی تاثیر بسزایی در بازاریابی دیجیتال داشته و خواهد داشت . چه در تبلیغات شما چه در سایت شما هوش مصنوعی نقش پر رنگی را بازی میکند. در حال حاضر کاربرد هوش مصنوعی در دیجیتال مارکتینگ بسیار محدود است ولی به طور قطعی آینده بازار از آن کسانی است که هوش مصنوعی را جدی بگیرند

واقعیت مجازی و فروش آنلاین

در ایران این تکنولژی بسیار دست کم گرفته شده و متخصصان زیادی در بازار برای ابن کار وجود ندارد. اگر به فکر تمایز بین رقبایتان هستید ، از واقعیت مجازی برای فروش محصولات خود بهره ببرید.