بازاریابی مجاورتی

با استفاده از وای فای یا بلوتوث پیام های تبلیغاتی محصولات و خدمات خود را به گوشی های هوشمند و تبلت های مشتریان مجاور خود ارسال کنید. بازاریابی محدوده نزدیک نیز به عنوان بازاریابی مجاورتی شناخته شده است.

بازاریابی مجاورتی

بازاریابی مجاورتی

طیف وسیعی از کسب و کارها از کمپانی های بازاریابی نزدیک استفاده می کنند تا اطلاعات جدید را به مصرف کنندگان و کالاها و خدمات خود ارتقا دهند. این شامل شرکت های بزرگی می شود که حق رای دادن می خواهند احساسات محلی بیشتری نسبت به مسافران یا تئاتر فیلم خانه هنری داشته باشند تا تماشاگران جدیدی را جذب کنند.

برای خرده فروشان، بازاریابی مجاورتی می تواند یک تکنیک فروش مناسب در فروشگاه به نظر برسد. راه اندازی بلوتوث در یک مکان خاص اجازه می دهد تا به دستگاه های فعال بلوتوث در محدوده فرستنده اطلاعات فرستاده شود. اطلاعات فقط از طریق برنامه های نصب شده قادر به دریافت اطلاعیه ها می شوند، بنابراین بهتر است به دانلود برنامه پرکاربرد اقدام شود.

مکان هایی از قبیل فرودگاه ها، بانک ها، هتل ها، آژانس های مسافرتی و ... می توانند از بازاریابی مجاورتی استفاده کنند. از آنجایی که اکثر افراد برای دریافت پیام های تبلیغاتی بر روی گوشی های هوشمند یا تبلت خود آزاد هستند پس  این روش از لحاظ تکنیکی شناخته شده است و سطح وفاداری مشتریان را نشان می دهند. به نگاه به آینده، بازاریابی مجاورتی احتمالا تبدیل به یک عامل قدرتمند در تصمیم گیری در زمان واقعی می شود.

طراحی برنامه

با تجزیه و تحلیل بخش های مختلف مشتری بر اساس تفاوت های فرهنگی از جمله سلیقه ها، انتظارات، باورها، دیدگاه های جهانی و نیازهای خاص، یک طرح بازاریابی سفارشی و متنوع ایجاد کنید.

همانطور که یک شرکت نیاز به انجام تغییراتی دارد تا تنوع در محل کار را ایجاد کند، همین امر میتواند برای ایجاد یک کمپین بازاریابی موثر باشد. در اینجا پنج نکته برای کمک به تغییرات مورد نیاز برای موفقیت در ارتقاء برنامه های مختلف و خدمات خود را ارائه می دهیم.

با استراتژی بازاریابی خود شروع کنید

آیا شما در تلاش برای ایجاد یک محیط کاری متنوع تر هستید یا اینکه سازمان خود را به عنوان یک رهبر صنعتی در فعالیت های متنوع قرار دهید؟ اگر با روشن شدن دیدگاه بلند مدت خود شروع کنید، می توانید از آن برای هدایت طرح های بازاریابی خود استفاده کنید. این تضمین می کند که کمپین های شما موثر هستند و سازمان شما در جهت درست حرکت می کنند تا اهداف خود را به دست آورید.

بازاریابی خود را تقویت کنید.

فکر نکنید همه کارها را شما باید در هنگام بازاریابی انجام دهید. از طریق همکاری با کارکنان برای ایجاد مشارکت ها ، راه هایی وجود دارد که می توانید منابع خود را به حداکثر برسانید. حتی رسانه ها می توانند به شما کمک کنند و بازاریابی شما را گسترش دهند. استارباکس در ابتکار عمل در زمینه تنوع، رکورد بزرگی را کسب کرده و اغلب به رسانه ها اتکا می کند تا به پیشرفت این کار خوب کمک کند. به عنوان مثال، Black Enterprise آن را به عنوان یکی از پانزده شرکت برتر در تنوع مدیریت ارشد و شرکت برتر در هیئت مدیره شرکت های مختلف در کشور رتبه بندی کرده است.