کمک به مشتریان برای موفق شدن و عجول نبودن در جلب مشتری، دو تکنیک برای افزایش نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری
کمک به مشتریان برای موفق شدن و عجول نبودن در جلب مشتری، دو تکنیک برای افزایش نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری

کمک به مشتریان برای موفق شدن و عجول نبودن در جلب مشتری، دو تکنیک برای افزایش نرخ تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری، علاوه بر دو تکنیک گفته شده در مقاله قبل، دو تکنیک دیگر را در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

به مشتریانتان در موفق شدن کمک کنید.

چگونه تیم Unbounce از موفقیت مشتری هایش اطمینان حاصل می کند؟
حمایت از مشتری هم نقش حمایت خدماتی دارد و هم پشتیبانی فنی حرفه ای که شامل برخی کد نویسی ها و عیب یابی ها برای قابلیت های حرفه ای نظیر Webhook ها می شوند. می توان این پشتیبانی ها را از پشت تلفن، چت، ایمیل و یا هر روش دیگری انجام داد و به بهینه سازی نرخ تبدیل مشتری ها کمک کرد. این نوع خدمات به عنوان امتیاز در Net Promoter Score برای سنجش میزان رضایت مشتری استفاده می شوند و اینکه چقدر احتمال دارد که آن ها بر اساس تجربیات خودشان به دوستان و همکارانشان در مورد Unbounce بگویند.
درگیر کردن مشتری چیزیست که می توان آن را یک تیم موفق در جذب مشتری فرض کنید. آن ها مستقیما پیش از ثبت نام، حین خرید و نهایتا موقع خرید با مشتری هایمان در ارتباط هستند. این تیم بر روی سه بخش مختلف از چرخه حرکت مشتری ها تمرکز می کنند از این رو بر اساس بخش ها KPI ها هم متفاوت خواهند بود. کم و بیش آن ها وظیفه دارند اطمینان حاصل کنند که مشتریان مان می دانند به چه کاری مشغول هستند، بتوانند ارزش کار را بدانند و نهایتا همراه ما باقی بمانند.

تعلیم مشتری یکی از ابراز های بهبود نرخ تبدیل مشتری می باشد و شامل بخشی است که وظیفه اش تولید محتوی و ارتباطات است. آن ها محتوی را برای Unbounce Academy تولید می کنند و وظیفه ارتباط با مشتری نظیر پیام های درون اپلیکیشنی، ایمیل ها و پست های شبکه های اجتماعلی را برعهده دارند. KPI های اصلی این تیم حفظ و نگه داری است که البته اگر قصد بهبود به کار گیری قابلیت های جدید را داشته باشیم، با برنامه ریزی های سالیانه یا سه ماهه سال ممکن است جزییات بیشتری به آن ها اضافه کنیم.

در جلب مشتری عجله نکنید.

Unbounce مشتری هایش را به سه گروه تقسیم می کند:
پیش ثبت نامی ها شامل افرادی هستند که هنوز ثبت نام نکرده اند، یا رایگان استفاده می کنند و یا در دروه آزمایشی استفاده ( از محصول ) هستند. ما تیم فروش خاصی نداریم ولی به احتمال زیاد این بیشترین تمرکزی است که بر روی امر فروش داریم. هدف اصلی تیم جذب مشتری تعلیم و پرورش آنها است به طوری که آن ها را به ثبت نام ترغیب کنیم. معیار ارزیابی در اینجا میزان ثبت نام ها و درصد مشتری هایی است که در اشتراک های یک ساله شرکت می کنند است. آیا این کار فروش به حساب می آید؟ بله، اما تمرکز ما بیشتر بروی تعلیم و تولید محصول است تا معامله و فروش. به همین دلیل در واقع تیم جذب مشتری ما کارش فروش ارزش شرکت است.

اقدام کرده ها مشتری هایی هستند که دوره آزمایشی را تمام کرده اند و حداقل چهار ماه یا بیشتر همراه ما بوده اند. طی این بازه زمانی بسیار مهم است که به مشتری های جدید کمک کنیم تا اولین کمپین شان را راه اندازی کنند و همچنین متوجه ارزش کار باشند. ما هنوز کسی را در تیم مان نداشته ایم که کاملا این بازه را در اختیار داشته باشد (تا به حال این بازه مسئولیتی مشترک داشته است) اما در سه ماهه بعدی برایمان کانون توجه بیشتر خواهد بود.
تثبیت شده ها مشتری هایی هستند که چهار ماه یا بیشتر با ما بوده اند. این مشتری ها افرادی هستند که
باید ارزش Unbounce را بدانند و هرچه بیشتر از آن استفاده می کنند. در اینجا قصدمان افزایش بکارگیری قابلیت ها و استفاده کلی از محصولات است. هرچه بیشتر بتوانیم به مشتری هایمان کمک کنیم تا در کمپین های بازاریابی شان موفق باشند و هرچه بیشتر آن ها از قابلیت های Unbounce سود ببرند، احتمال اینکه با ما بمانند و به دوستان و همکاران شان در مورد ما بگوییند بیشتر خواهد شد و نرخ تبدیل مشتری مان را افزایش می دهد.