مهارت های لازم برای یک فروشنده امروزی (بخش اول)
مهارت های لازم برای یک فروشنده امروزی (بخش اول)

مهارت های لازم برای یک فروشنده امروزی (بخش اول)، امروزه تکنولوژی های پیشرفته جایگزین بسیاری از فعالیت هایی شده اند که نیروهای فروش انجام می دادند. این تکنولوژی ها با سرعت خیره کننده ای در حال رشد هستند. به همین خاطر، در فرایند فروش برای دستیابی به فروش موفق باید مهارت های جدیدی آموخت و پابه پای تکنولوژی، رشد کرد.

راهکارهای قدیم در دنیای امروز

این روزها مشتریان در دنیای فروش، به دنبال کارشناسانی هستند که در تصمیم گیری به آنها کمک کنند. فروشنده مدرن و امروزی دقیقا همین لحظه باید از راه برسد و ارتباط با مشتری خود را حفظ نماید و درنهایت برای مشکلات آنها راه حل ارائه کند.

یک فروشنده خوب باید بتواند برای ایجاد ارتباط با مشتری فرصت از او سوالات مناسب بپرسد و مشکلاتش را پیدا کند، سپس با استفاده از راه حل های خلاقانه برای حل آنها تلاش کند.

شما نمی توانید به روش های سنتی آموزش، اعتماد کنید

شما نمی توانید به روش های سنتی آموزش، اعتماد کنید.

امروزه با مشکل زمان مواجه هستیم. تصور کنید وقتی در یک جلسه آموزشی هستید همزمان چند ایمیل فوری برای شما ارسال می شود که باید سریعا به آنها رسیدگی کنید. علاوه بر این، اکثر ما کتاب هایی داریم که فقط زمانی سراغشان را می گیریم که زمان کافی برای مطالعه داشته باشیم.

مهارت های لازم برای یک فروشنده امروزی

به جای اینکه منتظر موقعیتی باشید تا آموزش های لازم را دریافت کنید، بهتر است ایده هایتان را بکار ببندید و خودتان دست به کار شوید.
آموزش مستلزم تمرین عملی است. سعی کنید آموزه های خود را در فروش های روزمره استفاده کنید. به عنوان مثال شرکت در جلسات مختلف می تواند به شما در تمرین مهارت های فروش کمک کند. به همین ترتیب می توانید فرصت های بیشماری برای خود ایجاد کنید.

با مشتریان خود در ارتباط باشید

همانطور که تکنولوژی بیش از پیش وارد دنیای ما می شود نباید فراموش کنیم که تعامل با انسان های اطرافمان نیز مهم است. درواقع روابط انسانی بسیار بیشتر از الگوریتم های مختلف در کشف نیازهای مشتریان مان اثر دارند. پس سعی کنید به مشتریان نزدیک شوید و با آنها ارتباط برقرار کنید. در این میان فراموش نکنید که برقراری ارتباط چشمی بسیار کارساز خواهد بود. اما فقط شنونده بودن کافی نیست، شما باید سوال بپرسید. با سوال هایی که درباره سرگرمی های مورد علاقه شان است شروع کنید، آن وقت می بینید که چطور هیجان زده می شوند.