تهیه منشور شادی، نهادینه کردن ورزش در شرکت، 2 نکته اساسی برای شاد کردن محیط کار
تهیه منشور شادی، نهادینه کردن ورزش در شرکت، 2 نکته اساسی برای شاد کردن محیط کار

تهیه منشور شادی، نهادینه کردن ورزش در شرکت، 2 نکته اساسی برای شاد کردن محیط کار، برای شاد کردن محیط کار چه کارهایی باید انجام داد؟ به چه نکاتی باید توجه کرد؟ دو نکته مهم که باید مورد توجه قرار داد، تهیه برنامه های مفرح و زمانی برای ورزش است. با ما همراه باشید.

منشور شادی شرکت خود را تهیه کنید

یکی از راه هایی که می تواند اثر زیادی در ایجاد شادی در محیط کار داشته باشد، داشتن نقشه شادی است.
همین امروز یک لیست از احساساتی که می خواهید که در محل کارتان جاری باشد تهیه کنید. هر چیزی که باعث خوشحالی شما یا همکاران‌تان می شود. در تدوین آن از کارمندان خود نیز کمک بگیرید. بیایید نامش را بگذاریم منشور شادی سازمان. منشور شادی را به عنوان یک سند قاب کنید و به دیوار شرکت نصب کنید تا همه از آن اطلاع داشته باشند.
هر زمان که هر یک از اعضای سازمان ناراحتی و نارضایتی داشت، دوباره منشور شادی را جلوی روی خود قرار دهید و موارد آن را بازنگری کنید.

ورزش کردن را در شرکت خود نهادینه کنید

قبلا در مورد اثرات مثبت فعالیت های خارج از محیط کار بر روحیه همکاران صحبت کردیم. شما نه تنها باید کارمندان را به یک قدم دور بودن از فضای کاری تشویق کنید، بلکه باید آن ها را پشتیبانی کنید تا با هم به باشگاه ورزشی بروند و ورزش کنند. ورزش کردن به ایجاد روحیه کمک می کند و باعث می شود همکاران هم دیگر را بهتر بشناسند.
البته ممکن است در بین همکاران شما کسانی باشند که نخواهند به باشگاه بیایند. شما می توانید یک سالن ورزشی برای روزهایی در ماه در نظر بگیرید که بازی های مختلفی داشته باشد تا همه همکارانتان در کنار هم سرگرم باشند.

آقا یا خانم مدیر عامل را هم فراموش نکنید!

همیشه همه ی تلاش ها برای ایجاد محیط کاری شاد نباید از طرف مدیران باشد. کارمندان هم باید برای شاد کردن مدیران خود تلاش کنند.

البته کار کردن متعهدانه بیشترین تاثیر را بر شادی مدیران شما خواهد داشت. زمانی که شما به کارتان تعهد داشته باشید، یک تعامل پویا بین شما، مدیرتان و مشتریان شکل می گیرد. نتیجه این فرآیند یک فرهنگ پویا و کارساز است. فرهنگی که در کنار شاد بودن، درآمد زا و مولد نیز هست.

مدیران از یک سو دوست شما هستند و از سوی دیگر رییس و رهبر شما. در نقش یک دوست شما هم باید برای شاد بودن آنها برنامه های متنوعی داشته باشید. مثلا چطور است بدون اطلاع خودش و بدون مناسبت برای او یک کادو بخرید؟ تولدش را جشن بگیرید و…

در نقش یک کارمند نیز ما باید به او و کسب و کارش، که حالا ما نیز جزیی از آن هستیم، عشق داشته باشیم.