باربیکیوی حیاط پشتی را در محیط کار جدی بگیرید!، نکاتی برای شادسازی محیط کار
باربیکیوی حیاط پشتی را در محیط کار جدی بگیرید!، نکاتی برای شادسازی محیط کار

باربیکیوی حیاط پشتی را در محیط کار جدی بگیرید!، نکاتی برای شادسازی محیط کار، گاهی لازم است تا کارمندان در جایی خارج از فضای اداری با هم تعامل داشته باشند، بازی کنند، تفریح کنند و بخندند. شک نکنید که در این صورت موثرتر کار خواهند کرد. یکی از مواردی که باعث شادسازی محیط کار برای کارمندان می شود ایجاد یک فضای تفریحی خارج از محیط کار است. ما در این مطلب نکاتی را برای شما جمع آوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

حقوق و مزایا را فراموش کن، فقط از من تشکر کن!

گفتن کلمه “متشکرم” و توضیح اینکه چرا ممنون هستید، یک راه بسیار عالی در بهبود دیدگاه شما و یا مدیرتان از محل کار است و شرایط را به شکل شگفت انگیزی تغییر می دهد.
در واقع تشکر و قدردانی، اکسیر شادی است و اثرات آن در محیط کار کاملا حس خواهد شد. پس شما هم از امروز در محل کار خود ببینید که در هر روز از چند نفر به خاطر کارهایشان تشکر می کنید و چند نفر از شما به خاطر کارهایتان تشکر می کنند؟ سعی کنید فرهنگ تشکر و قدردانی را در شرکت خود جا بیندازید.

دیدارِ کم تر، فاصله بیشتر!

یکی از موارد مهمی که در محل کار مشکلات زیادی ایجاد می کند، جلسات زیاد و بیهوده با همکاران است.
به نقل از  Forbes مهمترین نکته منفی که افراد از گفتن آن درباره همکارانشان اجتناب می کنند، جلساتی  است که به راحتی وقت آن ها را تلف می کند. گاهی اوقات حتی ممکن است بعضی از جلسه های مهم به خاطر یک جلسه غیر ضروری دیگر به هم بخورد. بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق، بهتر است که تعداد جلسات کمتر شده ولی سازمان دهی بهتری برای آنها انجام شود و محتوای جلسات بیشتر گردد.
همین امروز این مورد را در شرکت خود بررسی کنید، چقدر از جلسات درون تقویم شما واقعا ضروری هستند؟

باربیکیوی حیاط پشتی را جدی بگیرید!

قسمتی از شور و انگیزه و نشاط داخل شرکت به خارج از محیط کار بستگی دارد.

گاهی لازم است تا کارمندان در جایی خارج از فضای اداری با هم تعامل داشته باشند، بازی کنند، تفریح کنند و بخندند. شک نکنید که در این صورت موثرتر کار خواهند کرد.

سایت Entrepreneur به نقل از جیسون دمرز که یکی از مدیران  کمپانی های تبلیغات اینترنتی است ذکر شده که رویکرد او در شرکت این است که همواره کارمندانش را در رویدادهای اجتماعی خارج از شرکت ترغیب کند. از صبحانه های غیر کاری و گشت و گذار در شهر گرفته تا مهمانی باربیکیو در حیات پشتی! او اعتقاد دارد که این کار سبب بهبود روابط اداری و سازمانی کارمندانش می شود و تاکید می کند که:

گاهی اوقات ساده ترین و کوچک ترین چیزها، می تواند تاثیرات بسیار عمیقی داشته باشد.

شما چه فعالیت های فوق برنامه ای می توانید برای تیم فروشتان در نظر بگیرید تا آن ها را از نظر روحی شارژ کنید؟

انتظارات خود را به طور شفاف بیان کنید

عدم قطعیت در محل کار یکی از عوامل خسته شدن کارمندان و تضعیف روحیه آنها است. تصور کنید که اصلا نمی دانید همکاران و مدیرتان چه انتظاری از شما دارند. چطور می توانید شاد باشید و خوب کار کنید؟!

از این جهت مدیران باید حوزه وظایف و مسئولیت هایی که از کارمندانشان انتظار دارند را برای آنها مشخص کنند تا کارمندان سردرگم و بی هدف نباشند. این مساله در ایجاد انگیزه در کارمندان بسیار اثرگذار است.

پس:

گزارش های کارمندان را مستقیما بررسی کنید و ببینید آنچه از آن ها انتظار دارید انجام می دهند؟